• Şeffaf ve kalıtımcı bir çalışma anlayışıyla
    • TSE ve ISO kalitesine uygun hizmet
    • Kaliteli hizmet anlayışıyla
MOTOR YENİLEMENİN ÖNEMİ NEDİR?

Motor yenileme bir yetkili servisinin dışarıya taşara ettiği maliyet yükü ve riski en yüksek işlemdir.

Ülkemizde sayıları 1200’e yaklaşan motor ve silindir kapağı yenileme firmaları arasında makine parkı eksiksiz olan ve revizyon metodlarını bilinçli şekilde uygulayan firma sayısı çok azdır. Motor yenileme firmaları için 'uygulanması zorunlu' standartların bulunmaması ve yeni nesil motorların revizyonunda daha hassas toleransların gerekmesi kontrolsüz motor revizyonları ve arıza tekrarları ile sonuçlanmaktadır.

Motor yenileme firmalarının büyük çoğunluğu gerekli ekipmana sahip değildir. Bir başka deyişle birçok motor yenileme firması kendisine gelen motorun belirli parçalarını başka firmalara yönlendirmekte veya eksik revizyon yapmaktadır.

Kalibre edilmiş ekipman kullanan motor yenileme firmalarının oranı çok düşüktür. Bir başka deyişle yapılan ölçümlerin büyük çoğunluğunun doğruluğu şüphe taşımaktadır.

Yaklaşık 10.000 kişi çalışan sektörde üretici firmalardan eğitim alan motor yenileme firması sayısı çok azdır. Yeni üretilen motorların teknik değerleri ve yeni revizyon motorları hiçbir şekilde motor yenileme firmalarına ulaşmamaktadır.

Bu durum yetkili servislerde gerçekleşen motor yenileme işlemlerinde bilinçsizlik, düşük kalite ve kontrolsüz motor revizyonları ile sonuçlanmaktadır.

Yetkili servislerde yaşanan motor revizyon problemleri para ve zaman kaybına, üretici firmanın imajının zedelenmesine, müşteri memnuniyetsizliğine ve müşteri kaybına neden olmaktadır.

  
1871 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
E-KATALOG